"הקיבוץ של ריטה" | סיפורו של מוטי חן


לכל ישראלי יש חבר בחו"ל שאצלו אפשר להתארח, כך התחיל הסיפור של מוטי חן. "חברים באו אלי לפנמה, טיילתי והדרכתי אותם והם דחפו אותי להקים את המקום הזה וגם קראו לו: " הקיבוץ של ריטה"

מוטי נולד בקבוץ נען, אבל נע ונד כל חייו ברחבי הארץ. בשלב מסויים גר בשארם א-שייח והתקשה לעבור למרכז הארץ. טייל בעולם, הגיע לפנמה והחליט להישאר. עסק במסחר ורק מאוחר יותר החליט שהוא רוצה לעסוק בתחום אותו הוא אוהב ונכנס לעיסקי התיירות. 
את ריטה הכיר מוטי בתקופת המסחר, הם הקימו חברה, עבדו יחד, עד שמוטי החליט לשנות כיוון וריטה מצידה, תמכה בו ויחד הקימו את "הקיבוץ של ריטה", שבו, מלבד האפשרות הברורה לשים את הראש ולנוח, המבקרים בקיבוץ של מוטי  מוזמנים ליהנות גם מגן החיות הקטן שיש בבית, הכולל ארבעה קופים.

מוטי, המשמש גם כמדריך טיולים, מבהיר שמבחינתו אסור לאורחים להשתעמם אפילו לרגע, והוא מקפיד להעניק להם "אוכל, לינה וטיולים" בנופים של פנמה.

"עיקר העבודה שלי היא מול ישראלים וכיף לי לארח ישראלים יותר מאשר זרים", מודה חן. "כיף לי לבלות איתם, לדבר עברית. הקשר של חן לישראל לא נגמר באירוח והוא מקפיד לשמור מצוות "ככל הניתן", מניח תפילין בכל בוקר ומבלה את החגים בפנמה סיטי, שם יש בית כנסת. כאשר מגיעים אורחים שומרי כשרות הוא מספק להם מזון כשר, הסכו"ם ממילא מופרד. כאשר מגיעים אורחים אדוקים במיוחד, כמו הרבנים שהתארחו אצלו, הוא החליף את כל כלי המטבח. לישראל לא יוצא לו להתגעגע הרבה, כי הוא מגיע לבקר מדי שנה, אבל בעבר, כשתקפו אותו געגועים, נהג לנסוע לבוקה דל טורו, שאליה מגיעים ישראלים רבים. "ישראלים הם עם מיוחד - אנחנו עם מיוחד", הוא מסכם.
הצטרף
הרשמו לרשימת התפוצה 
ותקבלו ממני מידע וטיפים לטיול בפנמה
מוטי חן

ריטה

אמנם מוטי הוא מדריך הטיולים, אבל ריטה, בת זוגתו ויד ימינו היא הרוח החיה של המקום.

ריטה, מארחת, ומבשלת מצויין ו(מאכלים ישראלים) ובעיקר יוצרת קשר אישי וחם עם האורחים הישראליים. לכן, כשמוטי וריטה באים לארץ החברים והמטיילים רוצים לראות ולפגוש את ריטה. לכן, אין פלא שריטה בכלל רוצה לעלות לארץ..
ועד אז היא מארחת ומבשלת, ובכלל מעדיפה את הישראלים על פני בני אומות אחרות.  
כדי להצטרף למוטי בעסקי התיירות, ויתרה ריטה על משרה בכירה בחברת ביטוח והיום היא עומדת מאחורי כל החלטה עסקית. מוטי כבן זוג למופת טוען, שבלעדיה לא היה כאן כלום.
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו