ומה כותב מי שהיה שם?

שלום לכולם! בדרך כלל אני לא נכנס לפורומים וכאלה. השתדלתי לטייל רחוק ממסלול המטיילים השחוק והגעתי לצפון פנמה לדוד. מטיילים נוטים להתעלם מהקיום של הפנינה הזאת! הגעתי לכאן ויצרתי קשר עם מדריך הטיולים הישראלי מוטי חן. אני רוצה לספר לכם שהבן אדם התייחס אליי כמו הבן שלו! כל דבר ולו ההכי קטן הוא דאג לו! יצאנו לשייט צפייה בלוויתנים (בין יולי עד אוקטובר) שכלל גם טיול באיים של מפרץ גולפו שבעיניי לא פחות יפה מבוקס דל טורו ולא מתוייר בכללל בכלל! האיים כולם לרשותך החול לבן והקוקוסים טעימים :)
אני אישית ישנתי אצל מוטי ואישתו ריטה שתפנק אותכם במאכלים מטורפים (באחריות) שקשוקהה לזניה וקפה טעים היישר מהמטעים בבוקטה!
אני באמת ממליץ להגיע לאיזור הזה של פנמה ליומיים שלוש להתמכר לשקט ולכיף שיש לאיזוור להציע.
קובי 
בחופים אפשר לראות צבי ים במספרים גדולים, למרות המנהג של בני שבט קוּנָה לערוף את ראשיהם של הצבים בסכינים ולאכול אותם, 
אפשר לשחות בצד הלוויתנים, לשנרקל, לצלול ולדוג וגם לעשות רפטינג.
ליוויתנים בפנמה בחודשים יולי עד אוקטובר! בוא לשייט בגולפו דה ציריקי . מחזה תנכי, חוויה לחיים, משפחות ליוויתנים ישחו בקרבתיך.אתה בפנמה? אל תפספס
 
 
מוטי ים
 
לשחות עם לוויתנים, זה לא שם של סרט !!
אפשר כמובן לראותם אותם מהסירה, אבל, אין כמו לשחות לידם ולהתידד עימם
 
כיצד אתם אוהבים לטייל ומה אתם רוצים לראות?
  •  טיולי טבע  -  בפנמה מעל 900 סוגי ציפורים וכ 10,000 צמחים, מתוכם כ 1000 סחלבים שונים. כמחצית משטחה של המדינה מכוסה ביערות גשם. חלקם הוכרזו כשמורות טבע.  
  •  רכיבה על סוסים  -  הדרך הפופולארית ביותר לטיולים בסביבה, הוא ברכיבה על סוסים. תוכלו להגיע לנקודות תצפית מרהיבות, לרכב לאורך הנהר ולטבול במעיינות באזור. אינך צריך להיות רוכב מיומן...  
  •  שיט בנהרות ובים  -  אפשר לשחות בצד הלוויתנים, לשנרקל, לצלול ולדוג וגם לעשות רפטינג. ליוויתנים בפנמה בחודשים יולי עד אוקטובר! בוא לשייט בגולפו דה ציריקי .  
  •  אינדיאנים  -  קבוצה האתנית הדומיננטית היא של בני תערובת של אירופים ואמריקנים ילידים (אינדיאנים), חלקם מהאיים הקאריביים, הם בני תערובת של צאצאי אפריקנים ואמריקנים ילידים.  
  •  טיולים- ג'יפים  -  בג'יפים לוקח אותנו מוטי חן למקומות בהם קשה לנו להגיע בדרכים אחרות. המסלולים מתאימים למבוגרים, משפחות, ילדים ובעלי צרכים מיוחדים.  
  •  טיולים - בעקבות קולומבוס  -  האם קולומבוס היה הראשון שגילה את אמריקה? מתברר שלא. הקדימו אותו האיסלנדי איריקסון והראשון שהבין שהוא דורך על יבשת חדשה: אמריגו ווספוצ'י, שעל שמו נקראת היבשת.  
  •  תעלת פנמה  -  התעלה הוקמה בתחילת המאה ה 20 היא פלא הנדסי, אחד משמונת פלאי העולם המודרני, מקצרת את הדרך מסביב לאמריקה. מעניין לראות כיצד חוצות האוניות ומתגברות על הפרשי הגובה.  
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו