​ ​
סיורים בפנמה סיטי וסביבתה
 

מסלולים בפנמה סיטי וסביבתה - לפרוט לחצו על הנושא המעניין אתכם
 1. פנמה סיטי והעיר העתיקה - קוסקו וייחו
 2. המרינה של פנמה סיטי - קוסקו וואי
 3. אינדיאנים - שבט אמברה
 4. קניות בפנמה סיטי
 5. אגם גאטון
 6. תעלת פנמה
 7. שוק אינדיאני
 8. שוק הדגים
 9. גבעת אנקון
 10. טיילת אמדור
 11. האי טבוגה
 12. Biomusium - ביומיוזיאום - המוזיאון הביולוגי
 13. הפארק הלאומי של דריין

 

חלק מהסיורים הינם ליום שלם ואחרים לחצי יום.
בחרו שנים מהסיורים הפופולריים ביותר שלנו כדי ליצור הרפתקה של יום!
אפשר גם לבחור כל סיור בנפרד.
מומלץ להתייעץ עם מוטי בקשר למסלולי, סידורים, הדרכה, מזג אוויר וכו'.


 
 
סיור בעיר העתיקה " קוסקו וייחו" – הרובע הקולוניאלי של העיר עם רחובות צרים ובתים צבועים בצבעי פסטלהארכיטקטורה של השכונה מזכירה את הרובע הצרפתי בניו אורלינס. אתרים נוספים בשכונה הם הקתדראלה מטרופוליטנה, התיאטרון הלאומי וכנסיית מזבח הזהב. הסיור בפנמה העתיקה, שהותקפה ונשדדה בשנת 1671 על ידי פיראטים אנגלים בהנהגתו של הנרי מורגן הוא טיול רגלי נוח ומעניין, כאשר ההליכה היא על הטיילת הצופה אל קו הרקיע וגורדי השחקים של פנמה סיטי ומאידך מעביר את המבקרים ברחובות מרוצפים בלבנים אדומות, קתדראלה עם צריחים וקירות מטים ליפול, ושרידי קשתות ובתים מהתקופה הספרדית, באזור שוכן גם בית הנשיא. אזור קסקו וייחו הוכרז על ידי אונסקו כאזור מורשת עולמי. אזור מומלץ לטיל ביום ולבילוי בלילה במסעדות ובבתי הקפה הרבים שבו.
 
שיפוץ כנסיה בקוסקו וייחו
2. אזור קוס וואי - המרינה של פנמה סיטי
אחר הצהרים, נבקר באזור הקוס וואי -.כביש מלאכותי המחבר בין שלושה איים אשר נסלל מהאדמה שהוצאה בעת בנייתה של התעלה. אזור זה, הוא בעצם המרינה של פנמה סיטי ואפשר למצוא בו מגוון מסעדות . בערב - מופע ריקוד פולקלור עממי בו ניתן לראות את השמלות הלאומיות המיוחדות של פנמה.
מרינה פנמה סיטי
3. אינדיאנים בשבט אמברה
(בוקר צהרים)  נצא ליום חוויתי  בשבט האינדיאני  - "אמברה ". ניסע מפנמה סיטי מזרחה ונגיע לשמורת נהר הצ'ארג'ס שם נעלה על סירות קאנו שייקחו אותנו אל הכפר האינדיאני בו חי שבט "אמברה". עם ההגעה לנהר הצ'ארגס ימתינו  בני שבט האמברה החסונים שייקחו אתכם בסירות קאנו אל הכפר האינדיאני, שבט זה הוא חלק משבע קבוצות הילידים של פנמה. במהלך הביקור ניתן לראות כי למרות טכנולוגיה הם עדיין חיים על פי מנהגיהם הקדומים (ולא כהצגה לתיירים).. לאורך  השייט תיהנו מצפייה  בצמחייה בציפורים ובחיות השונות. לאחר קבלת הפנים של אנשי הכפר והסברים מפיהם על המקום, ארוחת צהרים מסורתית  בכפר אותה יכינו נשות השבט. לאחר ארוחת הצהריים חזרה  בשייט על הנהר. לאחר מכן נשוב בשיט על הנהר וניסע  חזרה אל פנמה סיטי.


4. קניות בפנמה סיטי
אחר הצהרים,  זמן חופשי על מנת ליהנות קצת ממרכזי הקניות הענקיים של העיר אליה מגיעים מכל דרום אמריקה לעשות קניות אטרקטיביות...
קניות

5. אגם גאטון – תעלת פנמה 
בוקר - יום מקסים בתעלת פנמה והאזור - לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט מהנה על אגם גאטון המהווה חלק  מהתוואי בו עוברת תעלת פנמה. במהלך השייט נפגוש באוכלוסיית הקופים המגוונת החיה בג'ונגלים שעל גדות התעלה, ציפורים, נמנמנים ולעיתים דם קרוקודילים (קטנים), כאשר לצידינו עוברות אוניות הענק אשר בדרכן חוצות את התעלה.. 
אגן גאטון

6. תעלת פנמה
משם נצא לביקור בתעלת פנמה המפורסמת במרכז המבקרים של התעלה, נחוש את העבר, ההווה והעתיד של  הפלא ההנדסי שמרתק ומושך אליו תיירים מכול העולם, נלמד על ההיסטוריה של התעלה, נצפה בסרט מעניין על התעלה, נוכל להתנסות בהובלת הספינות במוזיאון, וכמובן נראה את המעבר בין האגם והים ואת המנעולים (תאי השייט) המשווים את מפלס המים על מנת שהאוניות יוכלו לעבור במעבר הצר.
לתעלה שני מסלולים החדש והישן, מעניין לצפות בשניהם.
תעלת פנמה

7. שוק אינדיאני 
במקומות שונים, האינדיאנים מוכרים מעשה ידיהם: עבודות בד, תכשיטים, תיקים ועוד.
שוק אינדיאני

8. שוק הדגים
לנמל הדייגים כדאי להגיע השכם בבוקר ולא בשום שעה אחרת, זו חוויה שלא רואים במקום אחר, דגים ושרצים מכל סוג שהוא, נחים להם על הררי קרח. קונים מסתובבים וממלאים את סליהם ובדרך החוצה מוסיפים עוד מצרכים הדרושים לבישול. סירות הדייגים נמצאות מחוץ למבנה, בים ריש כאן שפל וגאות, בורסת דגים והרבה קרח.למי שאוהב דגים..
 
9. גבעת אנקון
פנמה זו אולי העיר היחידה בעולם, שיש בתוכה הר המכוסה ביערות או ליתר דיוק בג'ונגלים. גובהו כ 220 מטרים בלבד ובפסגתו דגל ענק של פנמה, העליה ברגל לוקחת כחצי שעה והיא עוברת ביער גשם, ובתוכו בעלי חיים שונים. פסגת גבעת אנקון היא תצפית טובה על העיר פנמה והתעלה. 
 
10. טיילת אמדור
היא הטיילת השנייה הכי ארוכה בעיר. תושבי העיר והתיירים נהנים כאן  בסוף השבוע מהליכה, רכיבה על אופניים, אוכל, קוקטיילים, טיולים משפחתיים, זו המרינה הגדולה ביותר בפנמה סיטי.
 

11.  האי טבוגה
האי טבוגה, הידוע גם בשם "אי הפרחים", הוא אי וולקני במפרץ פנמה. חופים יפים, מים צלולים אידיאליים לשנורקל, צלילה, קיאקים דיג וטיולים.
 

12. Biomusium - ביומיוזיאום - המוזיאון הביולוגי
ביומוסיו הוא מוזיאון ייחודי המספר את הסיפור של פנמה מבחינה מדעית, אומנותית ועיצובית והוא חובה לכל מי שמבקר בפנמה.
תוכלו להכיר את המורשת הטבעית המדהימה של פנמה ואת המגוון הביולוגי של כדור הארץ, שעדיין מתגלה.
המידע של היצורים והקהילות מוצגים במסכים גדולים, תצורות סלע מוחשיות מוצגות בגדלים של 14 מטרים ומאפשרים מפגש מוחשי עם העולם הגיאולוגי. האירוע הטבעי המתמשך מוצג על ידי פסלים מכל התקופות, והמושב האנשוי מוצג בעמדות ממוחשבות.
כמו כן, תוכלו להכיר צמחים מצפון ודרום אמריקה, מתחנות מיוחדות בפנמה המושכות שמושכים מאביקים כמו פרפרים ויונקי יונקים. הטיול בפארק הוא בחינם.
בבית הקפה אחד הנופים הטובים ביותר בכניסה לתעלת פנמה.
 מדריכי השמע שלנו מציעים 5 שפות: אנגלית, ספרדית, צרפתית, פורטוגזית ומנדרין.

 
13. הפארק הלאומי של דריין
הפארק הלאומי של דריין ממוקם במחוז Darien והוא הפארק הלאומי הגדול ביותר בפנמה, כמו גם אחד האתרים החשובים ביותר של מורשת עולמית של מרכז אמריקה בשל המורשת הגנטית שלה  מגוון המינים ומערכות אקולוגיות. ב Darien, תושבי המקום הם תערובת של ילידי ותושבם שהגיעו מאפריקה ויש להם תרבות מיוחדת.
באזור אתר ציפורים חשוב, מכאן ניתן לראות את הנשר הארפי, הציפור הלאומית של פנמה, עף בחופשיות. שבילים טבעיים והיסטוריים רבים פתוחים במהלך השנה.
נכנסים לפארק דרך העיר ריאל. 
  
מסלולי טיולים

לפניכם מבחר מסלולי טיולים בפנמה (לא כל האפשרויות!!), עיינו בהם והתקשרו לדבר עם מוטי, כי זו תהיה הדרך הטובה ביותר לארגון הטיול שלכם.
מוטי יודע מתי ובאיזו עונה כדאי לבקר בכל אחד מהאתרים, הוא יוכל להמליץ על שילובים מעניינים ומתאימים ליכולות שלכם ולעונות השנה.

אל תהססו. מוטי - 00-50766776622  
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera 
Skype  -  מוטי חן
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו