קקאו

קקאו - מהקטיף עד לאכילה ושתיה
 
 

קפה וקנה סוכר

בבוקטה שהיא עיר קטנה וציורית בגבעות הירוקות של מטעי "עמק הקפה" (כאן מגדלים את הקפה המשובח של פנמה). לפני כן עצרנו במטע קני סוכר שבו מפיקים סוכר בצורה אשר שונה מן הנהוג במפעלי הסוכר הגדולים והחדישים. הקנים נקטפים ונלקחים בערמות של חמישים קנים לסככה, שבה שני סוסים מסובבים גלגל שבתורו מסובב שלושה גלילי עץ (היעדר המתכת הוא הדבר המייחד את המפעל) הסוחטים את מי הסוכר מן הקנה, המונח ביניהם, לחבית פלסטיק (הם מתוקים מאוד. בצד היה קנקן עם מי סוכר צוננים ושתינו ממנו לרוויה עד תומו). בחבית ישנה קליפת עץ מיוחדת שמעניקה לסוכר צבע וצלילות מיוחדים. את המים מניחים בפיילה שמוצבת על תנור שבתורו מאדה את המים מן הפיילה ומשאיר עיסה (שום דבר לא נזרק הקנים היבשים מזינים את הסקת התנור והרטובים ניתנים לסוסים למאכל. גם קליפת הקנים היבשה משמשת כדשן למטע) שבתורה נאספת ואותה שמים על שולחן עץ ובו עיגולים עיגולים. כל גוש עיסה כזה בעיגול מתייבש והופך למוצר מוגמר.
מתוך היומן של גל פרל

 
 
קפה גורמה
בוקטה, העיירה הקטנה שבעמק הקפה, נמצאת בלב מטעי הקפה של פנמה, ובגובה אלף ושבע מאות מטרים. כאן מגדלים ומייצרים את מה שמוגדר קפה הגורמה הטוב בעולם (והפנמנים זכו כבר בכמה וכמה תחרויות בינלאומיות בתחום). בעוד אנו טועמים את קליפתם המתוקה של פולי הקפה מוטי סיפר לנו שהקפה, למיטב ידיעתו, התגלה כאשר האינדיאנים, שנהגו לאכול את קליפתם האדומה של פולי הקפה, זרקו את הגרעינים לאש. באש למעשה נקלו הגרעינים והפיצו ריח טוב (קרי הארומה המשובחת של הקפה). האינדיאנים שהתגרו מהריח התחילו לנסות לבשל את הגרעינים ולעשות מהם משקה, וכך התגלה הקפה. נסענו בינות מטעי הקפה וביקרנו במפעל הקפה "סוארז" (שזכה מקום ראשון  פעמים בתחרויות קפה גורמה בעולם). במפעל ראינו כיצד פולי הקפה המגיעים למפעל נשטפים, מופרדים מקליפתם ואז כגרעינים מונחים לייבוש על הרצפה. אז הם נלקחים למכונת קלייה ומשם למטחנת קפה. בסוף מתקבלים שקים של קפה טחון וקלוי.
כתב גל פרל
טבק וסיגריות
במפעל הטבק "סנטה מאריהשמייצר סיגרים (עבים דקים וגם מייצא טבק למפעלים אחרים ברחבי העולם).  המפעל מקבל ממגדלי הטבק את הטבק כשהוא מיובש ראשונית. פירושו של דבר הוא שהחקלאי תולה את הטבק ליבוש (הוא קושר עשרה עלי טבק יחד ותולה אותם ליבוש). המפעל קונה את הטבק לפי משקל ואורז אותו בחבילות ליישון. זמן יישון מינימאלי הוא שנה. כל ארבעים יום הופכים את החבילה ובודקים לחות וטמפרטורה. לאחר מכן מעבירים את הטבק לייצור ואז מסווגים את העלים לפי כהות ועובי העלים (ככל שעלה עבה וכהה יותר הסיגר חזק יותר). ממיינים אותו לשלוש קבוצות מהכהה לבהיר ומהעבה לדק. משם מגלגלים את העלים לסיגרים לפי סוג התערובת הרצוי (מספרים על הסיגרים בקובה שהם מגולגלים על ירכי בתולות צעירות). אז הם מוכנסים כגלילים לשבלונות (קופסאות מלבניות עם חורים ארוכים וגליליים שבהם נשמר הסיגר בצורתו הראשונית) לשעתיים כ כל מחצית השעה הופך המגלגל את הסיגר בשבלונה בכדי שיהיה הדוק מכל הצדדים. לבסוף הוא מוציא מהשבלונה ועוטף ומגלגל וסוגר בעלה טבק מיוחד. אז הסיגר מוכן לייצוא. בן קנה לעצמו חבילת סיגרים דקים ואילו אני, שאיני מעשן, קיבלתי שניים עבים במתנה.
כתב גל פרל
כיצד אתם אוהבים לטייל ומה אתם רוצים לראות?
  •  טיולי טבע  -  בפנמה מעל 900 סוגי ציפורים וכ 10,000 צמחים, מתוכם כ 1000 סחלבים שונים. כמחצית משטחה של המדינה מכוסה ביערות גשם. חלקם הוכרזו כשמורות טבע.  
  •  רכיבה על סוסים  -  הדרך הפופולארית ביותר לטיולים בסביבה, הוא ברכיבה על סוסים. תוכלו להגיע לנקודות תצפית מרהיבות, לרכב לאורך הנהר ולטבול במעיינות באזור. אינך צריך להיות רוכב מיומן...  
  •  שיט בנהרות ובים  -  אפשר לשחות בצד הלוויתנים, לשנרקל, לצלול ולדוג וגם לעשות רפטינג. ליוויתנים בפנמה בחודשים יולי עד אוקטובר! בוא לשייט בגולפו דה ציריקי .  
  •  אינדיאנים  -  קבוצה האתנית הדומיננטית היא של בני תערובת של אירופים ואמריקנים ילידים (אינדיאנים), חלקם מהאיים הקאריביים, הם בני תערובת של צאצאי אפריקנים ואמריקנים ילידים.  
  •  טיולים- ג'יפים  -  בג'יפים לוקח אותנו מוטי חן למקומות בהם קשה לנו להגיע בדרכים אחרות. המסלולים מתאימים למבוגרים, משפחות, ילדים ובעלי צרכים מיוחדים.  
  •  טיולים - בעקבות קולומבוס  -  האם קולומבוס היה הראשון שגילה את אמריקה? מתברר שלא. הקדימו אותו האיסלנדי איריקסון והראשון שהבין שהוא דורך על יבשת חדשה: אמריגו ווספוצ'י, שעל שמו נקראת היבשת.  
  •  תעלת פנמה  -  התעלה הוקמה בתחילת המאה ה 20 היא פלא הנדסי, אחד משמונת פלאי העולם המודרני, מקצרת את הדרך מסביב לאמריקה. מעניין לראות כיצד חוצות האוניות ומתגברות על הפרשי הגובה.  
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו