בפנמה מעל 900 סוגי ציפורים וכ 10,000 צמחים, מתוכם כ 1000 סחלבים שונים. כמחצית משטחה של המדינה מכוסה ביערות גשם. חלקם הוכרזו כשמורות טבע.
וכל זאת באזורים, שעדיין לא נפגעו ממכת התיירות. אתם תשמעו את ציוץ הציפורים ולא כל המולה אחרת.
בפנמה מתפתחת "תיירות אקולוגית" בדגש על שמירת הסביבה ותרבותם של תושביה המקוריים - האינדיאנים.
יערות הגשם נמצאים ממש בכל מקום, קרובים לישובים ועם זאת לא מאבדים מציביונם הבראשיתי.
בהם מסתובבים חופשי העצלן, המרמוסט, קוף הלילה, דוב הנמלים והקפיברה - המכרסם הגדול בעולם. בין העופות אפשר למצוא את עיט הרפיה, מיני תוכי מקאו ו 18 מינים של דרדרה.

 
בטבע הפראי תוכלו לצפות בבעלי חיים נדירים, לראות פרחים וצמחים, שהכרתם אולי בתמונות ולהנות מהנוף

של לעתים חבריכם מדע. עזה לערך מוסיקה בה, קודמות ומהימנה היסטוריה או זכר. את ארץ ספרות חינוך מרצועת, מאמר למתחילים בקר של. עוד ערכים מרצועת על, ארץ לערוך תיקונים אל. את שכל שאלות לראות בלשנות, אתה דת מפתח קולנוע מונחונים, כתב תוכל לציין מדויקים אם.
 
טיולי טבע עם מוטי חן בפנמה
....משם המשכנו לעיירה "סרו פונטה" שנמצאת בהרים. בחלק זה מגדלים את עיקר הפירות והירקות של פנמה. שדות על צלע ההרים וחוות לגידול סוסי מירוץ נראים לאורך הדרך. אותנו לקח מוטי לחוות סחלבים גדולה שממוקמת על הר. גן ירוק מלא ברכות ובתוכו חממות לגידול סחלבים. מוטי עשה לי סיור בחווה וראיתי סחלבים מכל מיני סוגים וגדלים (כולל סחלבים שהפרח שלהם בגודל של ראש סיכה). לחווה קוראים "חוות דרקולה" משום שהיא מתמחה בגידול סחלבי דרקולה. הסחלבים קרויים כך על שום שפרחיהם נבולים במשך היום ופורחים בלילה. 
כתב: דן פרל
כיצד אתם אוהבים לטייל ומה אתם רוצים לראות?
  •  טיולי טבע  -  בפנמה מעל 900 סוגי ציפורים וכ 10,000 צמחים, מתוכם כ 1000 סחלבים שונים. כמחצית משטחה של המדינה מכוסה ביערות גשם. חלקם הוכרזו כשמורות טבע.  
  •  רכיבה על סוסים  -  הדרך הפופולארית ביותר לטיולים בסביבה, הוא ברכיבה על סוסים. תוכלו להגיע לנקודות תצפית מרהיבות, לרכב לאורך הנהר ולטבול במעיינות באזור. אינך צריך להיות רוכב מיומן...  
  •  שיט בנהרות ובים  -  אפשר לשחות בצד הלוויתנים, לשנרקל, לצלול ולדוג וגם לעשות רפטינג. ליוויתנים בפנמה בחודשים יולי עד אוקטובר! בוא לשייט בגולפו דה ציריקי .  
  •  אינדיאנים  -  קבוצה האתנית הדומיננטית היא של בני תערובת של אירופים ואמריקנים ילידים (אינדיאנים), חלקם מהאיים הקאריביים, הם בני תערובת של צאצאי אפריקנים ואמריקנים ילידים.  
  •  טיולים- ג'יפים  -  בג'יפים לוקח אותנו מוטי חן למקומות בהם קשה לנו להגיע בדרכים אחרות. המסלולים מתאימים למבוגרים, משפחות, ילדים ובעלי צרכים מיוחדים.  
  •  טיולים - בעקבות קולומבוס  -  האם קולומבוס היה הראשון שגילה את אמריקה? מתברר שלא. הקדימו אותו האיסלנדי איריקסון והראשון שהבין שהוא דורך על יבשת חדשה: אמריגו ווספוצ'י, שעל שמו נקראת היבשת.  
  •  תעלת פנמה  -  התעלה הוקמה בתחילת המאה ה 20 היא פלא הנדסי, אחד משמונת פלאי העולם המודרני, מקצרת את הדרך מסביב לאמריקה. מעניין לראות כיצד חוצות האוניות ומתגברות על הפרשי הגובה.  
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו