בוקס דל טורו Bocas del Toro -  -  


בוקס דל טורו היא ארכיפלג -  קבוצת איים בים הקריבי, קרובים לגבול עם קוסטה ריקה, וכוללים שישה איים גדולים ועוד המון איים קטנים. המקום התפתח בשנים האחרונות. יש איים רועשים המתאימים לצעירים ואחרים שקטים המתאימים לאוהבי טבע ושקט.
כאן תמצאו מסעדות על קו המים, בתי מלון מכל הסוגים, פאבים וברים. תוכלו לצאת לטיולי שייט, לבקר באיים, לשנורקל, לגלוש, לצלול וגם לפגוש אנשים ונשים מכל העולם ומכל הגילאים, מתרמילאים צעירים ועד משפחות עם ילדים וגמלאים, הבאים לטייל, לנפוש, לנוח ולגור באזור.
 
המחירים כאן די יקרים, אם רוצים לצלול, חשוב לבדוק את מזג האוויר ולא לתכנון לעשות זאת לאחר ימים גשומים במיוחד.  .
שני איים פופולאריים במיוחד ללינה הם: האי קולון הגדול בארכיפלג  והאי בסטימנטוס..

איסלה קולון Isla Colon -
איסלה קולון הוא הגדול והמתוייר בארכיפלג. בדרום מזרח האי נמצאת העיירה בוקאס דל טורו בה רוב בתי המלון והמסעדות.
בחופים תמצאו  חול לבן, שוניות ועצי קוקוס ובעיקר ים כחול ומים צלולים. מומלץ לצאת לשייט בין האיים או לקחת מונית - סירה לאחד מהאיים. בסיורים אפשר לשנורקל, לחפש דולפינים, לראות זן של צפרדעים אדומות ורעילות ששימשו כרעל לחיצי המקומיים וגם לצפות בצבות הים, מטילות ביצים בפלאיה בלאפ בין מאי לספטמבר.
.
בוקה דל דרגו
אחד החופים היפים והשקטים הוא בוקה דל דרגו,  נמצא באיסלה קולון ומרוחק מהאיים האחרים. ניתן לשחות, לשנורקל  ולצלול בחוף.

איסלה בסטימנטוס
איסלה בסטימנטוס הוא אי קטן ושקט. אין בו כבישים. מקומות לינה לא יקרים, מסעדות, סופרמרקט וממנו אפשר לצאת לאיים האחרים בסירה.
.
חופים מומלצים הם פלאיה וויזרד, פלאיה סגונדה , פלאיה רד פרוג   -  בו שמורת טבע של  צפרדעים אדומות קטנטנות. פלאיה לארגה הנמצא בתוך תחומי פארק הלאומי בסטימנטוס, הפארק הלאומי הראשון בפנמה.
 
איים קטנים
האיים מסביב לאיים הגדולים שציינו הם קטנים ויפים, מתאימים לשנורקל. מקום ידוע לשנירקול  הוא פונטה הוספיטל באי הקטן קיו ננסי, על שם בית החולים שהיה קיים כאן עד 1920 בשביל חולי המלריה והקדחת הצהובה.
אי הציפורים - מושלם לאוהבי הצפרות, ניתן לצאת אליו מבוקה דל דרגו שבאיסלה קולון.
איי הסאפאטייה - הם אחד מהדובדבנים שבקצפת שבבוקס, אלו איים יפהפיים, המים צלולים מאד, החול לבן, עצי קוקוס שמאחוריהם ג'ונגל סבוך. נקודה מושלמת לשנירקול.
 
בית חב"ד
למטיילים הישראלים וליהודים מהעולם משמש בית חב"ד בבוקס דל טורו כמו במקומות אחרים בעולם מקום כנוס, החלפת מידע, שירה, נגינה והכרה הדדית. אפשר לאכול שם ארוחות וכמובן, ארוחת יום שישי היהודית.
את האווירה המדהימה משרים הרב יעקב הרבנית סימה ויוסי! בקיצור- מומלץ!!!!

אגב, גם הדרך מדויד, צ'יריקי לבוקס היא נפלאה, עוברת בין ג'ונגלים וכפרים קטנים, הרים גבוהים עם צמחיה טרופית מעט שונה, אל תחמיצו.. 
לטייל עם מוטי - בבוקס דל טורו

לפניכם תאורי מקומות מעניינים ויפים להפליא בבוקס דל טורו (לא כל האפשרויות!!), עיינו בהם והתקשרו לדבר עם מוטי, כי זו תהיה הדרך הטובה ביותר לארגון הטיול שלכם.
מוטי יודע מתי ובאיזו עונה כדאי לבקר בכל אחד מהאתרים, הוא יוכל להמליץ על שילובים מעניינים ומתאימים ליכולות שלכם ולעונות השנה.

אל תהססו. מוטי - 00-50766776622  
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera 
Skype  -  מוטי חן
בוקס דל טורו - מבט מהספינה
מצאנו דולפינים - בוקס דל טורו
דולפינים בים הקריבי 
מגיעים בשיט לבוקס דל טורו
 
Facebook
Google+
Twitter
Youtube
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home11, home, house, building
podcast3, podcast, broadcast, live, wave, radio, feed
phone, phone, contact, telephone, support, call
מוטי - 00-50766776622
 
 
 Kibbutz de Rita, Santa
Lucia, Via Principal Primera
 
Skype  -  מוטי חן
           הזמן עכשו